fbpx

Ниту една лажна анкета нема да им помогне на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ да го избегнат извесниот пораз на локалните избори

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Лажните анкети спроведени од институтите на ВМРО-ДПМНЕ нема и помогнат на опозициската партија да го избегне поразот на претстојните локални избори.

Нарачаната лажна анкета со измислени рејтинзи од таканаречениот институт „Димитрија Чуповски“ само го докажува огромниот страв на Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ од извезниот пораз на изборите.

Сите релевантни анкети го потврдуваат фактот Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ќе претрпат убедлив пораз за нивната криминална, расипничка и деструктивна политика и дека мнозинството граѓани ќе гласаат за нови, одговорни и услужни локални власти предводени од СДСМ и коалицијата и ниту една лажна анкета нема да го смени тој факт.

 

Скопје, 19.09.2017

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

Последни вести