fbpx

ВМРО-ДПМНЕ имаат изгубено допир со реалноста, без чувство за државност шират лажни вести и критикуваат без основа

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност – реакција на прес-конференцијата на Стефан Андоновски од ВМРО-ДПМНЕ

Загубени во белата палата и желни само да критикуваат, без основа, без осет, без чувство за државност. Немаат допир со реалноста или не следат? Нека отвори интренет и нека прочита

ВМРО-ДПМНЕ предводени од Христијан Мицкоски немаат чувство за државност, знаат само да критикуваат без никаква основа, да шират лажни вести и да измислуваат непостоечки конструкции.

ВМРО-ДПМНЕ сами и изолирани во белиот дворец или го имаат загубено допирот со реалноста и со фактите или пак не следат што се случува.

Ставовите и на Владата и на премиерот Зоран Заев и на СДСМ околу македонскиот јазик се јасни и неколкупати повторувани. Македонскиот јазик е признаен од целиот свет и за него ниту се преговара ниту пак некогаш ќе биде тема на преговори со кого било.

ВМРО-ДПМНЕ нека продолжи да живее во своја паралелна реалност, СДСМ продолжува да се бори за државните и националните интереси, продолжува да ја води државата напред кон развој и интеграција.

Последни вести