fbpx

Централниот караван денеска во главниот град, голема предизборна конвенција на кандидатот за градоначалник и кандидатите за советници на Град Скопје

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Централниот караван „Најдоброто за мојата општина“ денеска е во главниот град.

Претседателот Зоран Заев ќе биде меѓу граѓаните на општина Чаир и општина Кисела Вода, а вечерва ќе учествува на предизборната конвенција на кандидатот за градоначалник и кандидатите за советници на Град Скопје во паркот Ибни Пајко со почеток во 20.30 часот, каде ќе има и свое обраќање.

Вториот караван денеска ќе биде во општина Петровец, каде заменик претседателката Сања Лукаревска ќе се обрати на граѓанска трибина на плоштадот во Петровец со почеток во 18.00 часот.

Последни вести