fbpx

Ако Мицкоски сака разговор за предлозите за уставните измени нека одреди тимови

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Доколку Мицкоски сака разговор за предлозите околу уставните измени нека одреди тимови.

Мицкоски го промени ставот и прифати уставни измени, прифати учество во заедничка широка Влада со СДСМ и прифати дека овој собраниски состав има мандат за уставни измени.

Овие приближувања се добра основа дијалогот за сите детали и предлози да продолжи со тимови односно работни групи. СДСМ за тоа е подготвена.

На потег е Мицкоски, во спротивно тој ќе биде причината за затворање на вратата за дијалог, важен за европската иднина на државата.

Последни вести