fbpx

Агрон Демири: Нема откажување од иднината! Младите сакаат европска иднина!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

Младите не сакаат поделби и тензии, младите сакаат европска иднина, европско образование, сакаат европски услови тука дома. Ние младите ја сакаме Европа, ама тука дома во Македонија и тоа ќе го оствариме, истакна коносителот на листата на СДСМ и Коалицијата во изборната единица шест, Агрон Демири.

Шестата изборна единица, така како во кец, двојка, тројка четворка и петка нема откажување од иднината. Гласајте за број 1, порача Демири од големиот митинг на СДСМ и Коалицијата.

Последни вести